Oprogramowanie przydatne w restauracji

W sytuacji pełnej komputeryzacji życia, powstaje wiele programów przydatnych w pracy. Dzięki temu można nie tylko znacznie usprawnić niektóre procesy, ale również ułatwić życie pracownikom, a także zminimalizować ryzyko wystąpienia jakichkolwiek błędów. Jako właścicielka restauracji jestem tego w pełni świadoma, dlatego też zdecydowałam o zakupie odpowiedniego oprogramowania.

Oprogramowanie restauracyjne ułatwia pracę

najlepsze oprogramowanie dla restauracjiKiedyś w mojej restauracji kelner zapisywał zamówienie na kartkach, po czym zanosił kartkę do kuchni. Następnie zamówienie było wydawane wraz z kartką, która zostawała przy kasie fiskalnej. Po zakończeniu posiłku, gdy gości prosili o rachunek zamówienie z kartki było przenoszone na rachunek fiskalny, który otrzymywali goście. Niestety, metoda ta miała kilka mankamentów. Dlatego kupiłam najlepsze oprogramowanie dla restauracji, które usprawnia pracę. Teraz, gdy gość składa zamówienie, z kartki jest ono przenoszone do komputera, gdzie do momentu zapłaty figuruje. Po wpisaniu odpowiednich dań w system i wyjściu z zamówienia, całość drukowana jest w kuchni. Zamówienia opatrzone są numerami stolików, dzięki czemu kuchnia wydając potrawy informuje kelnera do jakiego stolika ma je podać. Jest to doskonałe rozwiązanie, ponieważ ogranicza ryzyko zagubienia kartki, co niestety wcześniej się zdarzało. Dodatkowo kuchnia otrzymuje zamówienia chronologicznie, dzięki czemu przygotowuje potrawy zgodnie z kolejnością, co minimalizuje czas oczekiwania.

Jestem świadoma, że ludzie mogą popełniać błędy. Dlatego też zdecydowałam się zainwestować w odpowiednie oprogramowanie restauracyjne, dzięki któremu ryzyko pomyłek jest eliminowane. Nie tylko pomaga to w zachowaniu porządku, ale również znacznie usprawnia pracę. Dodatkowo, dzięki temu że zamówienie figuruje w systemie, mamy świadomość, czy gość zapłacił, czy nie.