Oprysk zwalczający kleszcze i komary

Zapewne wszyscy potwierdzimy fakt, że komary i kleszcze to najbardziej uciążliwe owady, które znaleźć można na naszych ogrodach, w domkach letniskowych i w pobliżu zbiorników wodnych. Komary wywołują nieprzyjemne reakcje alergiczne skóry, a kleszcze są nosicielami niebezpiecznych chorób. Możemy się ich pozbyć przy pomocy jednego oprysku.

Oprysk jako pomoc w walce

opryski na komary i kleszczeStosując odpowiedni preparat możemy za pomocą jednego oprysku pozbyć się ze swojego otoczenia zarówno kleszczy jak i komarów. Są to zazwyczaj koncentraty do samodzielnego przygotowania środka owadobójczego. Rozcieńcza się je z wodą. Taką miksturę rozpyla się przy pomocy opryskiwacza ciśnieniowego. Opryski na komary i kleszcze mają działanie kontaktowe. Jego zastosowanie na zewnątrz pozwoli nam na usunięcie ich z naszych ogrodów gdzie przebywają w trawie i krzewach. Oprysk należy przeprowadzić równomiernie i dokładnie. Kleszcze i komary są najmniej aktywne o wczesnym poranku lub późnym wieczorze, dlatego najlepiej wykonać oprysk właśnie w tych porach. Należy go przeprowadzić szczególnie w miejscach zacienionych, gęstych, tam gdzie najczęściej przesiadujemy, ale również warto zastosować preparat na elewację. Jeżeli posiadamy tuje to również i w ich pobliżu należy popsikać środkiem, gdyż są one najczęściej wybierane przez stada komarów. Utrzymanie niskiej trawy pozwoli na efektywniejsze działanie oprysków. O ile na kleszcze działa to długotrwale, to przy komarach nie jest już tak kolorowo. Jeżeli działka znajduje się przy zbiorniku wodnym to będą one wracać. Warto również namówić sąsiada, aby przeprowadził taki oprysk, ponieważ będzie to o wiele skuteczniejsze, a osobniki nie przeniosą się do nas zza płotu.

By skutecznie pozbyć się z naszego otoczenia kleszczy i komarów powinniśmy stosować produkty o najwyższej jakości. Opryski należy przeprowadzić dokładnie i nie śpieszyć się przy tym. Pozwolą nam one na spokojne przebywanie na zewnątrz podczas letnich, ciepłych wieczorów. Zabezpieczą zarówno ludzi jak i zwierzęta domowe.