Oryginalne sufity napinane

Jeżeli planujemy remont salonu, to przeważnie skupiamy się na ścianach, które dość szybko się brudzą i niszczą. Najczęściej kończy się na odświeżeniu ich poprzez malowanie i zmianę wystroju pokoju. Nie mniej jednak zostaje jeszcze sufit.

Jak wygląda napinany sufit?

napinane sufityZdecydowana większość osób posiada w każdym pomieszczeniu biały i gładki sufit, który jest  klasyką. Często jego stan pozostawia wiele do życzenia, dlatego warto się mu przyjrzeć z bliska. W obecnych czasach na suficie można przytwierdzić kasetony, wykonać oświetlenie wzdłuż brzegów lub zrobić napinane sufity, które w ostatnim czasie stały się bardzo popularne. Jest to przede wszystkim model sufitu podwieszanego, który może być wykonany na dwa sposoby. Pierwszy polega na montażu płyt gipsowych na specjalnych profilach, a drugi obejmuje napinianie materiału na całej jego powierzchni. Obie metody są dość łatwe w wykonianiu i powodują nieznacznie obniżenie poziomu sufitu. Jeżeli na naszym suficie są widoczne nierówności, zacieki po zalaniu czy innych niepożądanych zdarzeniach, to wykonanie napinanego sufitu może się okazać jednym sposobem na szybkie zasłonięcie tych niedoskonałości. Bez konieczności ponownego malowania czy jakichkolwiek prac pyłowych. Tego typu sufit można wykonać na całej powierzchni, ale także tylko w określonym miejscu. Najpierw trzeba przytwierdzić do ścian i sufitu szyny, które tworzą jego konstrukcje. Później montuje się w nich płyty gipsowe lub membranę  PCV, która pod wpływem gorąca staje się elastyczna.

Coraz więcej ludzi wybiera podwieszane sufity jako sposób na szybkie odświeżenie pomieszczenia czy nadanie mu bardziej nowoczesnego charakteru. Jest to na pewno tańsze i szybsze rozwiązanie niż ponowne tynkowanie i malowanie sufitu. Przy odrobinie doświadczenia można go samodzielnie zamontować.