Osuszanie ścian w domu

Z problemem wilgoci w domach często kojarzona była głównie Wielka Brytania. Polacy wyjeżdżający do pracy na Wyspy Brytyjskie niejednokrotnie uskarżali się na to, że w tamtejszych domach często na ścianach pojawia się wilgoć a z czasem i pleśń. Niemniej jednak wszystko wskazuje na to, że w naszym kraju obecnie wcale nie jest lepiej. Wiele osób zmaga się z takowymi problemami.

Polecane techniki osuszania ścian

osuszanie budynków metodą iniekcji krystalicznejW rzeczywistości ściany naszych domów nie są tak bardzo twarde i odporne jak mogłoby się wydawać. Woda jest bardzo mocnym żywiołem i może sprawić, że ściany domów szybko będą ulegały uszkodzeniom. Przykładem jest chociażby wcześniej wspomniana wilgoć, która może sprawić, że w niektórych przypadkach jedynym rozwiązaniem będzie skuwanie ścian budynków. Jednak zanim jeszcze zdecydujemy się na tak poważny ruch to warto pomyśleć o zastosowaniu innej metody. Ostatnimi czasy dużą efektywnością wyróżnia się chociażby osuszanie budynków metodą iniekcji krystalicznej. Sposób ten polega na tym, że w zawilgoconych ścianach wykonuje się najpierw serię nawierceń. W wytworzonych dziurach umieszcza się mieszaninę krzemu oraz cementu portlandzkiego. Taka mieszanina sprawia, że nasza ściana bardzo szybko może zostać pozbawiona cząsteczek wody, które z czasem mogą doprowadzić do stworzenia idealnych warunków do rozwoju grzybów czy też pleśni. Warto więc rozważyć zastosowanie tej metody.

Często bywa tak, że bezpośrednią przyczyną powstawania wilgoci w domach jest nadmierna ilość cząsteczek wody w powietrzu. Wynikać to zaś może z tego, że nasz system wentylacyjny nie jest odpowiednio wydajny i nie odprowadza on zawilgoconego powietrza w efektywny sposób. Na szczęście dzięki nowoczesnym metodom można budynki osuszać z bardzo dobrym rezultatem.