Otwieranie firmy w Niemczech

Niemcy są krajem bardzo dobrze rozwiniętym pod kątem gospodarczym. Polityka związana z gospodarką w tym kraju wyróżnia się tym, że jest bardzo korzystna dla nowych przedsiębiorców. Dzięki temu pracodawcy chętnie inwestują swoje pieniądze w zakładanie nowych przedsiębiorstw, które z biegiem czasu bardzo dobrze się rozwijają i są liczącym się graczem na rynku.

Niemcy – jak założyć firmę?

jak otworzyć firmę w niemczechZałożenie działalności gospodarczej w Niemczech uchodzi za czynność dość prostą. Wiele osób, które chcą znaleźć odpowiedź na pytanie „Jak otworzyć firmę w Niemczech?” jest bardzo zdziwionych, że ta czynność jest tak błaha w porównaniu z zakładaniem firmy w naszym kraju. Jedynym utrudnieniem, które dotyczy również firm zakładanych w Polsce, jest to że w niektórych przypadkach musimy starać się o uzyskanie stosownych zezwoleń. Dotyczy to jednak tylko pewnej grupy przedsiębiorstw, które będą działały na rynku produktów objętych koncesją. Pierwszym krokiem do założenia firmy w Niemczech jest wypełnienie stosownego formularza. Przy jego wypełnianiu konieczne będzie posiadanie dokumentów potwierdzających zarówno naszą tożsamość jak i zameldowanie. Wiele osób na tym etapie dowiaduje się, że najlepszą opcją jest założenie jednoosobowej działalności gospodarczej. Ten rodzaj działalności oparty jest o jedną osobę więc nie będziemy mieli możliwości zatrudnienia pracowników ale na początku jest to świetny pomysł. Z czasem można taką firmę przekształcić w spółkę.

Jednym z głównych powodów, dla których Polacy zakładają firmy w Niemczech jest tamtejsza polityka związana ze składkami zdrowotnymi i emerytalnymi. Ciekawe jest to, że w tym kraju opłacanie składek emerytalnych jest dobrowolne co pozwala na zaoszczędzenie pieniędzy, które możemy lokować na kontach oszczędnościowych.