Piękno mis tybetańskich i nepalskich

Medytacja jest praktyką znaną od najdawniejszych czasów. Tak naprawdę w Polsce ludzie dopiero się do niej przekonują, poznają jej nauki i pozwalają na pozbycie się stresu właśnie dzięki jej metodom. Medytacja pochodzi z Indii, gdzie mnichowie zapoczątkowali jej stosowanie w ramach kultów religijnych. Kolejno zaczęła być popularna na przykład w Tajlandii.

Granie na misach tybetańskich i nepalskich

misy tybetańskie i nepalskieJadąc do kraju, w którym główną religią jest buddyzm czy hinduizm możemy na własne oczy zobaczyć, jak mnisi praktykują medytację. Używają do tego różnego rodzaju akcesoriów, jak na przykład misy tybetańskie i nepalskie. Misy takie służą do grania i wydawanie dźwięków, mających na celu wprowadzenie w stan medytacji i trwania w nim. W misy uderza się specjalną pałeczką- i jeśli dosłownie uderzamy, dźwięk jest miarowy i jednostajny, zbliżony do dźwięku perkusji. Możemy również pocierać różdżką o brzegi misy, wtedy dźwięk będzie wydłużony, przypominający pocieranie palcem brzeg szklanki czy kieliszka. Jest to dźwięk spokojny i miarodajny. Możemy na takiej misie nauczyć się grać również w Polsce na lekcjach medytacji, które są coraz bardziej popularne. Możemy zakupić sobie taką misę na stronach internetowych. Oczywiście ich rodzajów jest bardzo dużo, najlepiej poczytać o ich działaniu oraz graniu na nich i zobaczyć, czy będzie to dla nas odpowiednie. Każdy powinien zastosować w swoim życiu praktyki medytacyjne.

Z praktyką medytacyjną połączona jest na przykład joiga i warto korzystać z takiej aktywności fizycznej nawet w ramach urozmaicenia z siłownią. Ćwiczenia odprężają umysł i sprawiają, że możemy pozbyć się całego stresu, który ulatuje z naszej głowy wraz z wydychanym powietrzem i włożonym w ćwiczenia czy medytację wysiłkiem fizycznym.