Pokój dla noworodka

Pojawienie się na świecie nowego członka rodziny, to niesamowite przeżycie i ogromne szczęście. Młodzi rodzice skrupulatnie przygotowują się do tego dnia. Kupują stosowne ubranka i kosmetyki oraz urządzają pokoje dla dzieci. W pierwszym etapie życia taki maluszek ma swoje potrzeby i dlatego też urządzając jego pokój należy zwracać na to uwagę. I tak na przykład nie będzie nam potrzebne biurko dla dziecka, tylko raczej łóżeczko, przewijak, wygodny fotel dla mamy czy pojemne komody. Na co jeszcze zwracać uwagą urządzając pokój dla noworodka?

W co wyposażyć pokój noworodka?

Między innymi jedną z najważniejszych kwestii powinien być wybór odpowiednich produktów. Jeżeli malujemy pokój dziecięcy, to wybierajmy nowoczesne, bezzapachowe i nie wywołujące alergii farby. Tą samą zasadę stosujmy podczas kładzenia tapet, podłóg i podczas wyboru mebelków dla dzieci. biurko dla dzieckaTe bez odpowiednich atestów do niczego się nie nadają i nie należy ich wstawiać do pokojów naszych pociech. Poza tym w pomieszczeniu dla takiego maleństwa powinno się także znaleźć wygodne miejsce dla rodziców. Tuż obok łóżeczka dziecięcego można postawić wygodną sofę lub fotel na biegunach. Dzięki temu mama lub tata zawsze będą mieli na oku swoje maleństwo. Poza tym przydałaby się specjalna szafa dla dziecka. Ta dla maluchów nie musi mieć miejsca na wieszaki. ważniejsze są pojemne półki, na których można kłaść poskładane ubrania, pieluch, kosmetyki i zabawki. W pokoju noworodka powinno być także miejsce na wykonywanie codziennych zabiegów pielęgnacyjnych. Kupno komody z deską do przewijania wydaje się być strzałem w dziesiątkę. W miarę upływu czasu taką deskę można zdemontować i pozostanie nam wygodna komoda.

Pokoje dziecięce mają tą zaletę, że rosną razem z naszymi dziećmi. W wieku przedszkolnym typowe łóżeczka zamienia się na łóżka dla dzieci, a grzechotki i akcesoria dla niemowlaków zastępuje się przez inne zabawki. Dobrym pomysłem jest wybór mebli systemowych, bo do nich w każdej chwili można dokupić kolejne elementy. Może to być dodatkowa szafka, półka czy biurko.