Pokryłem dach gontem bitumicznym

 

Razem z żoną byliśmy w trakcie budowy własnego domu. Dom „rósł w oczach” i w tym roku planowaliśmy pokryć go dachem. Długo zastanawialiśmy się jakie pokrycie dachowe będzie odpowiednie. Zależało nam na tym, żeby jego cena nie była zbyt wysoka, całość wyglądała estetycznie w połączeniu z resztą elewacji, ale także, aby było ono trwałe i wytrzymało co najmniej kilkanaście lat.

Gdzie w Krakowie kupię gont bitumiczny?

gonty bitumiczne krakówW końcu zdecydowaliśmy się na gonty bitumiczne Kraków to duża miejscowość, dlatego bez problemu znalazłem sklep budowlany, który oferował tego typu produkty. Gont bitumiczny okazał się dla nas świetnym rozwiązaniem, ponieważ jest wysokojakościowy, a przy tym niezwykle estetyczny pod względem wyglądu. Również jego cena jest niska i atrakcyjna. Takim tworzywem można pokrywać dachy o nachyleniu od kilkunastu do około osiemdziesięciu stopni. Dach w naszym nowym domu miał mieć nachylenie około pięćdziesięciu stopni, dlatego inspektor, który nadzorował budowę zgodził się na to rozwiązanie i podpowiedział, jaki gont będzie dla nas najlepszy. Jak się już wkrótce przekonaliśmy gont bitumiczny jest również bardzo łatwy w montażu. Wystarczy go odpowiednio przykleić na twarde poszycie dachu. Oczywiście należy wcześniej sprawdzić, czy wszystkie elementy konstrukcyjne są odpowiednio wykonane, ponieważ później byłoby trudno je naprawić.

Kupiliśmy gont bitumiczny od zaufanego, renomowanego producenta. Nie mieliśmy problemów z wyborem koloru oraz rozmiaru gontu. Wybraliśmy gont trójkątny, ponieważ najbardziej nam się spodobał. Już wkrótce został on zamontowany na naszym dachu, a my przekonaliśmy się, że jest to wysokojakościowe pokrycie dachu. Nasz dom stał już kilka lat i nie mieliśmy najmniejszych problemów z dachem i jego pokryciem.