Polecana mata do akupresury

Od lat dolegał mi ból w górnym odcinku kręgosłupa. Szyja po całym dniu pracy przy komputerze pulsowała z bólu i nie dawała spokoju. Częste wizyty u lekarzy nie przynosiły pożądanych skutków. Ból nie zniknął, do momentu, gdy natrafiłam w Internecie na maty z kolcami do masażu kręgosłupa. Zainteresowałam się tym tematem i zaczęłam zgłębiać wiedzę o tej metodzie leczenia bólu.

Czy akupresura może być przyjemna?

mata relaksacyjna do akupresuryOdkładałam w czasie moją pierwszą sesję akupresury ze strachu o ból; w końcu kolce na takiej macie są bardzo ostre. Niestety ból szyi był większy, niż mój strach. Moje pierwsze odczucia były takie, jak przewidywałam. Ból był duży i wytrzymałam tylko kilkadziesiąt sekund. Sesje na macie powinno przedłużać się z czasem. Moja mata relaksacyjna do akupresury jest ekologiczna, z antyalergicznym wypełnieniem z włókna kokosowego. Na rynku dostępne są różne wersje takich mat. Różnią się wielkością, wypełnienie oraz kolcami. Ja kupiłam zestaw, w którym znajdowała się mata na całe plecy, podgłówek oraz mniejsza mata turystyczna. Wykorzystuję ją też do akupresury stóp. Stanie gołymi stopami na kolcach poprawia krążenie oraz niweluje ból i „ciężkie” nogi, czyli uczucie, które często towarzyszy paniom, spędzającym całe dnie w szpilkach. Podgłówek, również wyposażony we wrogie kolce, świetnie masuje skórę głowy, pozbywa się bólu i odpręża ją. Dzięki regularnym relaksowaniu się na macie pozbyłam się już bólu szyi i napięcia z barków.

Takie maty są świetne na wiele schorzeń układu krążenia, dla sportowców, którzy chcą rozluźnić mięśnie po treningu lub dla wszystkich, którzy cenią sobie relaks połączony z aktywnym działaniem na całe ciało. Delikatny ucisk na poszczególne partie pleców działają zbawiennie na każdy ból, więc każdy powinien spróbować takie terapii.