Porządne kamery internetowe

Stacjonarne kamery były idealne do monitorowania obiektów na których nie było konieczności ciągłej uwagi operatora. Do obiektów które były pod stałą obserwacją operatorów, najlepsze były kamery obrotowe, gdyż zapewniały one największą swobodę i dokładność obserwacji. Powtarzaliśmy to wszystkim klientom, choć z różnym skutkiem.

Internetowe kamery obrotowe

kamera obrotowa ipBardzo często miała miejsce sytuacja, gdy na monitorowanym obiekcie nie było zbyt wielu zarejestrowanych zdarzeń, a mimo to generował on straty. Zwykle w takich sytuacjach wskazywaliśmy na plan ochrony i rozmieszczenie kamer, gdzie zwykle można było wskazać dziesiątki ślepych punktów, niewidocznych dla operatora mającego do dyspozycji zwykłe stałe kamery. Do takich obiektów najlepsza była kamera obrotowa ip, jak wielokrotnie wskazywaliśmy klientom, gdyż pozwalała ona na lepsze pokrycie obiektu i wyeliminowanie ślepych punktów. Oczywiście, kamery obrotowe były droższe niż stacjonarne, aczkolwiek do całkowitego pokrycia obiektu wystarczyło ich kilka, przez co koszt końcowy był o wiele mniejszy, niż w wypadku zakupu wielu zwykłych kamer. Do tego, obrotowe kamery posiadały wiele przydatnych funkcji, ułatwiających pracę operatorów. Oczywistą była możliwość obrotu obrazu, ale również jego zbliżenia a także, w wypadku bardziej nowoczesnych kamer. aktywny program wyostrzania i czyszczenia obrazu, dzięki czemu nawet największe zbliżenie pozwalało na dokładne oglądanie szczegółowego obrazu.

Automatyczny tryb działania był przydatny szczególnie podczas obserwacji rozległego terenu, nie muszącego być pod stałym nadzorem, choćby parkingu czy rampy magazynowej. Jak wielokrotnie się okazywało, inwestycja w obrotowe kamery nie tylko pozwalała na sprawniejszą pracę operatorów, ale również na obniżenie kosztów montażu monitoringu.