Potrzebowałem pracowników z Ukrainy

Prowadzę własną firmę, która dosyć szybko się rozrosła. W tym roku miałem naprawdę sporo zamówień i cały czas pełen magazyn. Na okres letni, w sezonie urlopowym zdecydowałem się zatrudnić dodatkowych pracowników. Doszedłem do wniosku, że najlepiej będzie zatrudnić jakiegoś Ukraińca, który szuka pracy dodatkowej, ponieważ wcale nie tak łatwo jest znalezienie pracownika tylko na dwa miesiące.

Zatrudniłem ukraińca do pracy na magazynie

gdzie znaleźć pracownika z ukrainy do magazynuKażdy szuka bowiem bardziej stałej pracy. Sęk w tym, że nie miałem pojęcia, gdzie znaleźć pracownika z ukrainy do magazynu? Zależało mi na tym, aby zatrudnić taką osobę legalnie, a tymczasem z ogłoszenia w gazecie zwracały się do mnie tylko osoby, których interesowała praca na czarno. Na szczęście z pomocą przyszła mi moja koleżanka. Poleciła mi ona bardzo dobrą agencję pracy tymczasowej, która specjalizowała się w ściąganiu pracowników fizycznych do pracy w naszym kraju na specjalne życzenie pracodawców, którzy zarejestrowali się u nich w firmie. Taka współpraca posiadała obustronne korzyści. Pracownik miał pewność, że jedzie do sprawdzonej firmy i będzie miał pracę już od pierwszego dnia po przyjeździe do kraju, natomiast pracodawca wiedział, że zostanie ściągnięta dla niego osoba, która w pełni odpowiada jego wymaganiom i posiada odpowiednie kwalifikacje do danej pracy. Idąc za jej radą, jeszcze tego samego dnia udałem się do tej agencji.

Już wkrótce przekonałem się, że to był prawdziwy strzał w dziesiątkę. W ten sposób szybko i sprawnie, bez większych kłopotów ani zbędnych formalności znalazłem odpowiedniego pracownika z Ukrainy, który w ciągu tygodnia mógł rozpocząć pracę na magazynie w mojej firmie. Byłem bardzo zadowolony, tym bardziej że skorzystanie z oferty takiej agencji jest również opłacalne ekonomicznie.