Praktyczny rower MTB

Jedną z dyscyplin sportowych, które na dobre zagościły w życiu codziennym wielu ludzi, jest jazda na rowerze. Większość osób posiada własny rower, na którym jeździ do pracy, na wycieczki, czy traktuje jak zdrowy środek transportu.

Co posiada rower MTB?

rowery mtbOsoby używające roweru rekreacyjnie, od czasu do czasu jeżdżąc po mieście, kupują najtańsze modele, albo miejskie rowery, które idealnie się sprawdzają na ulicach miast. Dla osób, które od roweru nieco więcej wymagają, najlepsze są rowery MTB, czyli rowery górskie. Doskonale się sprawdzają w mieście, ale także w górach, czy w lesie. Są tak skonstruowane żeby jazda nawet po najcięższej nawierzchni była przyjemna i łatwa. Specjalna stalowa, gruba rama utrzyma ciężar nawet stu kilogramów, bo jest wzmocniona w miejscach łączenia. Nowoczesne manetki i hamulce tarczowe, zwiększają bezpieczeństwo jazdy. Rowery górskie posiadają przynajmniej dwadzieścia jeden przerzutek, które w łatwy sposób zmienimy nawet jadąc pod górę. Kierownica jest tak wyprofilowana, aby można było się nad nią wygodnie pochylić i minimalizować opór powietrza. Rower górski ze względu na teren po jakim może jeździć, został wyposażony w grube i szerokie opony, na których znajduje się wystający bieżnik. Takie koła pozwalają na lepsze trzymanie się drogi w trakcie leśnych i górskich wycieczek rowerowych. Górskie rowery nie posiadają dodatków w postaci koszyków na kierownicy, dzwonków, czy błotników, ale oczywiście zawsze możemy doposażyć nasz rower w różne akcesoria.

Rower górski warzy najczęściej od piętnastu kilogramów wzwyż. Dostępne są różne rozmiary ramy, z czego najpopularniejsza jest męska w rozmiarach od S do nawet XXL. MTB są produkowane w wersji dla amatorów i niedzielnych rowerzystów, oraz dla zawodowców.