Produkcja tanich palet z sosny

Towar o dużych gabarytach należy wysyłać na paletach. Cena palet zgodnych z europejską normą są wysokie, dlatego niejednokrotnie korzysta się z tańszych opcji. Paleta oczywiście musi posiadać wymiary zgodne z normami, aby firma transportowa podjęła się przewozu. Tanie palety są jednorazowe i wykonuje się je z drewna iglastego, czyli najtańszego w naszym kraju. Szczególnie popularna do tego celu jest sosna.

Tanie palety do transportu

tanie palety - produkcjaW tartakach często zostaje odpad, który jest zbyt niski jakościowo, by klienci go kupowali. Jest on sprzedawany producentom palet. Dzięki temu pojedyncza sztuka ma naprawdę niską wartość, około dwóch złotych. Obecnie na rynku bardzo potrzebne są tanie palety – produkcja ich jest ciągła, aby zaspokoić popyt. Standardowa paleta ma długość stu dwudziestu centymetrów i dziewięćdziesiąt centymetrów szerokości. Deski na paletach jednorazowego użytku układane są po długości. Mają one średnio jeden cal grubości. Wystarcza to do pakowania ciężkich towarów. Taka paleta bez problemu przetrwa transport. Ponadto do palet można dołożyć wzmocnienia pionowe. Ma to znaczenie w przypadku, gdy wysyła się towar ustawiony w pionie. Często meble ogrodowe, które pakowane są w podłużne opakowania mają takie wzmocnienia. Do łącznia desek używa się gwoździ z miękkich stopów metali. Jak pokazuje doświadczenie, nie ma potrzeby używania twardszych gwoździ.

Produkcja takich palet idzie pełną parą. Dziennie z linii produkcyjnych schodzą tysiące sztuk. Jest to uzasadnione dużym zapotrzebowaniem. Transport towarów odbywa się cały czas, a palety regularnie się wymienia. Poza tym często nie ma możliwości zwrotu palety do dostawcy, ponieważ nie zostaje ona rozładowana w danej chwili, tylko po pewnym czasie, gdy jest taka potrzeba.