Proste w użytkowaniu pompy beczkowe

Koncentrując się na informacjach ogólnych dotyczących pomp beczkowych, w pierwszej kolejności należy wspomnieć, w jakim celu się je stosuje: do rozładunku cieczy ze znormalizowanych pojemników m.in. beczek. Ich głębokość nie może przekroczyć 1,8 m. Ponadto są to lekkie urządzenia o szerokim zakresie zastosowania dla szerokiego wachlarza mediów, takich jak m.in.: kwas octowy czy też konserwanty spożywcze. 

Zalety pomp beczkowych

pompy beczkoweIch skład jest prosty, bowiem złożone są z dwóch głównych elementów: rury pompującej oraz silnika. Natomiast przepływ wewnątrz rury wymusza wirnik lub śruba. Jeżeli chodzi o pompy beczkowe, to posiadają one wiele zalet, a do najważniejszej należy możliwość montowania poszczególnych rur z dowolnym silnikiem. Ponadto cechują się małymi gabarytami, modułowym wykonaniem, a także przemyślaną i przyjazną w obsłudze konstrukcją. Są proste oraz wygodne w użytkowaniu, a poza tym pompują zarówno wysoko, jak i nisko lepkie media. Oczywiście, istnieje kilka ich wersji, przykładowo: stalowe bądź plastikowe. Ich wybór powinien być uzależniony od rodzajów cieczy, która będzie czerpana. Dodatkowo pompy beczkowe mogą być wykorzystywane do pompowania substancji łatwopalnych w strefach zagrożonych wybuchem przy jednoczesnym zastosowaniu właściwego silnika i innych potrzebnych do tego akcesoriów. Gdzie się sprawdzają? Przede wszystkim przy przetłaczaniu mediów spożywczych i przemysłowych. 

Warto podkreślić, że pompy stanowią gwarancję bezpieczeństwa, gdyż obsługa substancji niebezpiecznych wymaga zachowania szczególnych zasad ostrożności. Chcąc wybrać odpowiednią pompę, należy uwzględnić m.in. głębokość zanurzenia, bowiem konieczne jest dopasowanie jej do pojemnika (beczki lub kontenera). Ponadto zwróćmy uwagę na jej wydajność i moc.