Prozdrowotne działanie oleju z czarnuszki

Roślina, jaką jest czarnuszka, posiada nasiona, które mają szerokie zastosowanie w kuchni, kosmetyce i medycynie naturalnej. Znana jest już od czasów starożytnych, wykazuje prozdrowotne właściwości. W obecnych czasach wiele osób chętnie sięga po olej z czarnuszki, który charakteryzuje się gorzkawym smakiem, a także intensywnym oraz korzennym zapachem.

Wyjątkowe właściwości oleju z czarnuszki

olej z czarnuszki sklepZawiera cenne składniki, nienasycone kwasy tłuszczowe, witaminy oraz minerały, biotynę i fitosterole. Warto sięgnąć po tłoczony na zimno olej z czarnuszki sklep oferuje produkty, które dostępne są w ciemnych butelkach, przechowywane w odpowiedni sposób. Dzięki temu nie tracą swoich wyjątkowych właściwości. Olej z czarnuszki jest często stosowany jako środek wspomagający walkę z alergiami, działa łagodząco w infekcjach górnych dróg oddechowych. Skutecznie zmniejsza katar sienny, a w przeciwieństwie do powszechnie stosowanych leków antyhistaminowych nie wywołuje niepożądanych skutków ubocznych. Może być stosowany wspomagająco w leczeniu zapalenia oskrzeli, co zawdzięcza olejkom eterycznym, które pozbywają się zalegającej wydzieliny. Często jest stosowany w leczeniu dolegliwości układu pokarmowego. To doskonała propozycja dla osób, których problemem jest refluks, wrzody żołądka, dwunastnicy, a także zatrucie pokarmowe. Produkt ten skutecznie obniża poziom złego cholesterolu, zapobiega miażdżycy, a także wielu schorzeniom układu naczyniowo-sercowego.

Obniża ciśnienie krwi, zapobiega powstawaniu stanów zapalnych w układzie krwionośnym. Jest także skutecznym preparatem na poprawę odporności, może być stosowany zarówno w przypadku osób dorosłych, jak i dzieci. Wspomaga walkę z wirusami i bakteriami, które krążą dookoła. Tłoczony na zimno olej może być także stosowany na skórę, gdyż wspomaga jej regenerację, działa łagodząco w przypadku trądziku, poparzeń słonecznych oraz podrażnień.