Przyborniki na łóżeczko i pielęgnacja dziecka

 Dbanie o niemowlaka jest bardzo problematyczne. Maluszki mają delikatną skórę, wymagającą specjalnych kosmetyków, do tego często trzeba je przewijać, czego nikt nie lubi. Sama kiedy urodziłam maluszka to miałam z tym problem. Nie miałam dobrego miejsca do przewijania go.

Przyborniki się przydały

bezpieczne przyborniki na łóżeczkoZawsze kładłam go na stolik koło łóżeczka, gdzie stały chusteczki nawilżane, a obok stały pampersy. Nie było to jednak wygodne rozwiązanie. Łóżeczko stało w naszym pokoju i nie było miejsca, żeby wszystko postawić. Zapas pampersów tez się u nas znajdował, ponieważ w łazience nie było na to miejsca. Szukałam czegoś, co rozwiązałoby nasze problemy, jednak dodatkowe półki czy szafki nie wchodziły w grę. Za mało miejsca. Poszukiwałam rozwiązania na stronach rodzicielskich i skupiających się na dzieciach. Tym sposobem znalazłam bezpieczne przyborniki na łóżeczko. Była to taka materiałowa kieszonka z kokardkami, do której można było wsadzić pampersy, zasypki, chusteczki czy inne. Dzięki temu wszystko było zawsze pod ręką i nie zajmowało do tego miejsca. Taki przybornik nie był drogi, a bardzo by mi się przydał. Zamówiłam go przez internet, bo nie miałam kiedy udać się do sklepu stacjonarnego. Wybrałam model biały, pasujący do pościeli maluszka, a do tego miał niebieskie kokardki bo dwóch stronach. Całość była do zawieszenia na szczebelkach łóżeczka synka. Wypróbowałam go od razu. Zmieściły się tam środki pielęgnujące dla dzieci i kilka pieluszek. Reszta pieluszek dała się schować pod łóżeczko, więc nie zajmowały miejsca.

Przyborniki na łóżeczko są moim zdaniem bardzo przydatne dla każdej mamy. Wszystko dla malucha mamy pod ręką, co jest bardzo wygodne. Nadal nie lubię przewijania, ale teraz jest to przynajmniej łatwiejsze i szybsze niż było.