Rekuperacja jako inwestycja

Nowoczesne systemy wentylacji to komfort, wygoda, zdrowie i wymierne korzyści finansowe. Rekuperacja to znaczne oszczędności dla naszego budżetu domowego. Zgodnie z badaniami, zainstalowanie najnowszego systemu, to oszczędność w zakresie ogrzewania aż do 50%.

Zysk wynikający z użycia rekuperatora

Oznacza to rok w rok ogromne pieniądze, które zostają w naszej kieszeni. Zastanów się, ile wydajesz na ogrzewanie, a potem pomyśl, że połowa tej kwoty jest oszczędzana. Dodatkowe oszczędności są gwarantowane również dlatego, że pozwala nam instalować mniejsze grzejniki i okna bez wywietrzników. Zastosowanie rekuperatora sprawia, że nie musimy przy tym obawiać się o zawilgocenie powietrza czy obniżenie jego temperatury. Kanały wentylacyjne dbają o cyrkulacje powietrza. Gruntowy wymiennik ciepła dba, by było ono dostarczane w takiej temperaturze, jakiej oczekujemy. Nasz dom można nazwać energooszczędnym i zdrowym. Oszczędzamy także, ponieważ nie musimy budować dodatkowych instalacji: nawiewników, kominów wentylacyjnych czy urządzeń zapewniających mikrowentylację.

rekuperatorJeszcze się wahasz? Rekuperacja to naprawdę najlepsza inwestycja. Nie tylko podnosi komfort naszego życia, ale jest gwarantem naszego zdrowia. Mamy dostęp do świeżego powietrza, pozbawionego grzybów, bakterii, zbytniego nagromadzenia pyłków. Jest też o odpowiedniej wilgotności. Kanały wentylacyjne przekazują więc powietrze o odpowiedniej temperaturze i wyższej jakości, niż to, które zyskalibyśmy otwierając okno. Zresztą wentylowanie pomieszczeń jest kłopotliwe, trzeba o tym pamiętać, narażać się na przeciągi, wpuszczać zimne powietrze w wietrzne i zimowe dni. I co zyskujemy? Raz zimne świeże powietrze, raz ciepłe i zaduch. Rekuperator gwarantuje nam tymczasem cyrkulację stałą i to bez naszego zaangażowania. Podsumowując: korzyści są wielorakie, a minusy? Właściwie żadne.

Nie może odstraszać cena, bo ona się zwraca dzięki oszczędności w ocieplaniu domu. Dodatkowo gruntowy wymiennik ciepła może być zaopatrzony w odpowiednie filtry oraz połączony z nim może być rekuperator, a także instalacje do jonizacji powietrza. Zyskujemy naprawdę zdrowe powietrze.