Rolety sposobem na dekorację okna

Zdaniem wielu osób rolety są idealną ochroną przed promieniami słonecznymi. Dzięki nim w pomieszczeniu będzie chłodniej oraz ciemniej. Rolety dzień noc to także dekoracja okna. Jednak wiadomo, że rolety wewnętrzne nie będą chroniły nad przed warunkami atmosferycznymi w aż takim stopniu jak na przykład rolety zewnętrzne.

Rolety dekorujące – rolety dzień noc

 

rolety dzien nocWiadomo, że tutaj będziemy musieli dokonać wyboru. Musimy zastanowić się nad tym czy roleta ma być tylko i wyłącznie dekoracją naszego okna czy też może ma spełniać inne funkcje. Jeśli będziemy wiedzieli czego chcemy to wówczas znacznie łatwiej będzie nam dokonać wyboru. Pierwszym typem rolet są rolety standardowe. Wykonuje się je z poliestru. Rolety tego typu są trwałe, gdyż materiał ten nie strzępi się i nie przeciera. Nie blaknie również. Jest także zmywalny, dlatego jeśli roleta z biegiem czasu się zabrudzi to łatwo będzie można ją wyczyścić.
Tkanina zazwyczaj jest rolowana na wałku ze sprężyną. Czasami rolety montuje się także na prowadnicach. Dzięki nim ruch rolet będzie znacznie bardziej płynny. Roleta także będzie znacznie lepiej przylegała do okna. Można je ustawić w dowolnym miejscu. Roletę można zatrzymać w kilku miejscach. Robi się to za pomocą haczyków.
Drugi typ rolet to rolety zaciemniające. Te także produkuje się z poliestru. Jednak jedną stronę rolety pokrywa się srebrną lub białą powłoką. Dzięki temu możliwe jest odbijanie się światła oraz promieniowania cieplnego. To właśnie dzięki tej powłoce roleta, nawet ta jasna, będzie idealnie zaciemniała pomieszczenie. Nie pozwoli na to, aby do wewnątrz dostawały się jakiekolwiek promienie słoneczne. Bardzo ciekawym rozwiązaniem może być także roleta dzień noc czyli podwójna. Ta będzie chroniła przed słońcem, a jeśli będziemy chcieli zaciemnić pomieszczenie to wówczas wystarczy rozwinąć drugą warstwę takiego materiału.

Takie rozwiązanie łączy w sobie funkcje, które spełnia roleta zwykła jak i roleta zaciemniająca. Oczywiście wybór rolety będzie zależał od mieszkańców. To oni muszą wiedzieć czego oczekują od zastosowania takiego rozwiązania. Trzeba także wziąć pod uwagę to, w jakim miejscu jest umieszczony nasz dom, jak dużo słońca dociera do okien.