Romantyczne wnętrza twojego domu

Jeśli chodzi o kwestię urządzania wnętrz, to każdy z nas ma odmienny gust. Jednemu podobają się proste formy, a inny zamiast tego wybierze mocne kolory i nietypowe wzory. Wszystkie pomieszczenia w naszych domach pełnią trochę inną funkcję, ale każdemu z nich możemy nadać podobny charakter.

Małe, romantyczne pomieszczenie

artykuły dekoracyjneJeśli na przykład jesteśmy zwolennikami stylu new romantic, to nie nie stoi na przeszkodzie, żeby wszystkie dodatki do wnętrz były właśnie w tym stylu. Mało tego, każde pomieszczenie w domu może zawierać w sobie nutkę tego romantycznego stylu. Pozostaje zatem zadać sobie pytanie czym charakteryzują się takie aranżacje? Styl new romantic to przede wszystkim delikatność, lekkie konstrukcje i zwiewność. Meble, tekstylia i artykuły dekoracyjne powinny mieć kwiatowe wzory i pastelowe kolory. Decydując się na takie aranżacje należy jednak zachować pewną rozwagę. Kwiaty są modne, ale takie dekoracje wnętrz mogą nas przytłoczyć. Dlatego też, zanim do małej sypialni wstawimy łóżko z kwiatową narzutą, zanim na ściany położymy wzorzystą tapetę, a w oknach powiesimy kolorowe firanki powinniśmy dokładnie przemyśleć całą aranżację.

Styl new romantic może opierać się dosłownie na jednym przedmiocie. I tak na przykład w opisywanej wcześniej sypialni możemy zdecydować się na pastelową tonację, ale wzór zastosujmy tylko na jednym przedmiocie. Może to być pościel, wazon, zasłona, czy fotel z kwiatowym obiciem. Pozostałe dodatki do wnętrz powinny być jasne, ale już jednokolorowe. Dzięki temu zabiegowi w sypialni będziemy czuć się komfortowo i w takim wnętrzu będzie nam łatwiej zasypiać. W stylu new romantic mogą być także ozdoby świąteczne. Jeżeli szukamy takich dekoracji to zamiast czerwonych ozdób jednoznacznie kojarzących się z Bożym Narodzeniem możemy wybrać coś bardziej delikatnego.

Fajnym pomysłem na ten romantyczny nurt są również prezenty. Jeżeli wybieramy się do kogoś z wizytą, to odwiedźmy sklep z takimi dekoracjami i wybierzmy donicę w lawendowym kolorze, biały wazon, klasyczne świece lub paterę na owoce.