Różnica miedzy kompresorem a sprężarką

Bardzo często nazwy kompresor czy sprężarka używamy zamiennie. a jak się okazuje kompresor jest rodzajem sprężarki a kolejnymi są wentylatory oraz dmuchawy. Sprężarki maja szerokie zastosowanie.

Gdzie używamy kompresora?

kompresor olejowy 200lGdy słyszymy słowo kompresor pierwsza myślą jaka mamy to są stacje benzynowe i kompresory do pompowania kół samochodowych. Jeśli chodzi o samochody kompresory, ale o mniejszych wymiarach są używane miedzy innymi w zawieszeniach które nazywają się pneumatyczne, bez kompresora nie zadziała klimatyzacja, bądź klakson będzie za cichy. Jeśli chodzi o kompresory bardzo często wykorzystywane są w lakiernictwie. Wyróżniamy również kompresory olejowe oraz bez olejowe. Bezolejowe czyli zasilane energią elektryczną wykorzystywane są głównie w domach a olejowe takie jak na przykład kompresor olejowy 200l stosuje się w zakładach. Kupując taki sprzęt dla domu musimy wiedzieć do czego będzie on nam służył. Na rynku dostępna jest szeroka gama tych produktów. Różnią się wielkością i funkcjonalnością. Do prac domowych wystarczy nam kompresor nie za duży, jednak jeśli chcemy malować samochody czy używać kompresora do narzędzi pneumatycznych warto przypatrzeć się tematowi bliżej. Tak czy inaczej wykorzystywanie sprzężonego powietrza ma wiele zastosowań. Taką ciekawostka jest że, właściwości pneumatyczne kompresorów wykorzystywane są w karabinkach sportowych czy też w karabinkach do paintballa. Korzystając z kompresorów trzeba szczególne zatroszczyć się o dbanie o sprzęt.

Zagrożeniem dla tych sprzętów może być na przykład wilgoć, dla tego warto osuszać metalowe elementy. Kolejnym zagrożeniem jest olej.Wiele miejsc w tych sprzętach potrzebuje naoliwienia. Warto więc co jakiś czas sprawdzać stan techniczny, aby móc się cieszyć bezawaryjnością przez długie lata.