Różnorodność wśród ozdób do decoupage

Sztuka jest pojęciem bardzo szeroko rozumianym. Można do niej zaliczyć bardzo wiele różnorodnych, zaskakujących dziedzin. Przykładowo bardzo ciekawą techniką zdobienia jest decoupage. Mimo, że ten rodzaj sztuki ma swoje początki w dalekiej przeszłości, to prawdziwą popularność zdobył dopiero w czasach Ludwika XV. Natomiast teraz jest to bardzo lubiana technika zdobnicza.

Jakich używać ozdób do decoupage? 

ozdoby do decoupageDecoupage bazuje przede wszystkim na wycinaniu różnych kawałków papieru i przyklejaniu ich na konkretną, ozdabianą powierzchnię – zazwyczaj drewnianą. Jednakże sposoby ozdabiania są bardzo różnorodne. Ozdoby do decoupage to bardzo szeroki przedział produktów. Podstawową rzeczą, z którą zazwyczaj wszyscy kojarzą tę technikę to serwetki. Producenci oferują serwetki o bardzo ciekawych wzorach i kolorach, a na rynku jest ich bardzo dużo. Można więc z łatwością dopasować je do swojej idei projektu. Częstokroć serwetki są również zastępowane papierowymi wycinankami oraz papierem ryżowym. Do tworzenia ciekawych ozdób wykorzystuje się również czasami bibułę lub krepinę. Szeroki przedział ozdób pozwala na jeszcze bardziej innowacyjne pomysły. Żeby na ozdabianym materiale, na przykład szkatułce, ulokować jakiś ładny, kształtny napis bądź wzór często wykorzystuje się gotowe szablony albo papiery do transferu. Następnymi sposobami na wzbogacenie wyglądu przykładowej szkatułki jest użycie stempli lub naklejek. Można wykorzystać również tasiemki, koronkę lub ozdobne taśmy i obkleić nimi pudełko tworząc przykuwający wzrok pasek.
Decoupage to bardzo kreatywna technika tworzenia. Można przy niej używać bardzo wielu produktów i właściwie nie ogranicza wówczas nic prócz własnej wyobraźni i pomysłowości. Jeżeli ma się głowę pełną ciekawych idei to technika na pewno ułatwi przeniesie ich do rzeczywistości.