Serwujesz kawę? Pamiętaj o dobrym dostawcy

Kilka miesięcy trwało, zanim wreszcie ruszyłem z upragnionym biznesem. Decyzję o otwarciu kawiarni podjąłem jakiś czas temu, ale po pierwsze, dość długo wahałem się, czy startować już teraz, czy trochę poczekać, a po drugie, załatwienie formalności zajęło troszkę czasu.

Kawa tylko z dobrej hurtowni

hurtownia kawyNa początku kwestie techniczne. Na szczęście lokal już miałem, więc poszukiwania miejscówki nie zabrały mi czasu. Potem rejestracja firmy, założenie konta, sanepid, straż pożarna – fakt, trochę biegania i sporo papierków trzeba było podpisać. Lokal udało się przygotować stosunkowo szybko. Zdecydowałem się na klimat filmowy, a co tam. W każdym filmie ludzie chodzą na kawę, prawda? Więcej czasu zajęły kwestie związane z samym przygotowywaniem kawy. Oferta ekspresów? Spora, ale warto wydać więcej na lepszą maszynę. Potem mały kurs z parzenia i znalezienie dostawcy. Dobra hurtownia kawy to podstawa. W końcu trzeba ufać, że towar przyjedzie na czas, że będzie wysokiej jakości i w przystępnej cenie. Na szczęście szybko znalazłem firmę, z którą rozpocząłem współpracę. Hurtownia ma w swojej ofercie kawy z całego świata, arabica, espresso, nawet kawy smakowe, w końcu gust klienta jest najważniejszy. Poza tym można się było zaopatrzyć w wiele akcesoriów do kawy, zdecydowałem też o zakupie mini zestawów kawowych na sprzedaż, niech klient – jeśli będzie miał życzenie – zabierze trochę naszego kawiarnianego klimatu do domu. Dostawa przyszła szybko, a zapach otwieranego opakowania wypełnił lokal. I tak zostało do dziś.

Dla osoby, która kocha kawę, prowadzenie kawowego biznesu jest spełnieniem marzeń. Z jednej strony pasja, a z drugiej, sposób na zarabianie na życie. Czego więcej trzeba? Nie wykluczam, że poszerzę ofertę firmy – może o możliwość wycieczek do kawowych krajów?! Wyjazd do Brazylii? Czemu nie.