Skomplikowane kredyty frankowe

W 2004 roku na polskim rynku zaczęły być udzielane kredyty frankowe. Były proponowane przez wszystkie banki i zachwalane, jako korzystniejsze pod względem oprocentowania, co na tamten moment było prawdą. Wiele osób nie mogło ze względu na swoją zdolność kredytową wziąć kredytu w złotówkach, natomiast we frankach i owszem. Kilkaset tysięcy Polaków zdecydowało się więc na taką możliwość.

Jaki jest problem kredytów frankowych?

kancelaria kredyty frankoweRyzyko wzięcia kredytu w innej walucie, jest jednak znacznie większe, niż w rodzimej. Początkowo nic nie zapowiadało, że będzie tak również w tym przypadku. Jednak po kilku latach frank bardzo się umocnił w stosunku do złotówki i tym samym kredyty zaczęły gwałtownie wzrastać. Z 200 tysięcy kredytu, zrobił się nagle kilkadziesiąt tysięcy więcej. Wiele osób nie było sobie w stanie poradzić z takim obciążeniem finansowym oraz odsetkami. Jeszcze do niedawna niewiele można było zrobić w tej kwestii pomimo tego, że polityka banków w przypadku tych kredytów była nieuczciwa. Obecnie jednak piętnuje się to zachowanie, a banki coraz częściej przegrywają na salach sądowych. Jednak by mogło się tak faktycznie stać, potrzebna jest nam oczywiście dobra kancelaria kredyty frankowe to bardzo wąski obszar działania, dlatego niektóre kancelarie się w nim specjalizują i podejmują się tylko takich spraw. Są to tzw. kancelarie frankowe. Pomagają one znajdować swoim klientom nielegalne zapisy, które znajdują się w praktycznie każdej takiej umowie kredytowej.

Osoby posiadające kredyt we frankach szwajcarskich, nie muszą poddawać się obecnemu stanowi rzeczy i spłacać kwotę, której pierwotnie nie brały. Warto walczyć o swoje prawa, nawet jeśli na drodze sądowej. Wiele banków również bardzo chętnie przystaje na ugody odpowiednie dla obu stron.