Skuteczne środki na gołębie

Lubię utrzymywać wszystko w czystości. Mam na tym punkcie obsesje. Zawsze wszystko sprzątam i czyszczę aż do połysku. Dlatego każdy paproszek jest dla mnie niezbyt mile widziany. Moja rodzina nazywa mnie pedantką, no ale co zrobić. Któregoś dnia zauważyłam, że na naszym parapecie zaczyna pojawiać się gołąb. Kilka razy go odganiałam, ale zawsze wracał.

Gumowy wąż na osiedlające się gołębie

przeciw gołębiomNie chciałam mieć ptactwa przy swoim mieszkaniu, ponieważ wyczytałam, że są jakieś specjalne kleszcze przenoszone przez gołębie, które mogą być bardzo szkodliwe. Szukałam różnych sposobów przeciw gołębiom, a jako, że lubię humanitarne rozwiązania i nie zrobiłabym nigdy nikomu żadnej krzywdy, to postanowiłam wypróbować pewnego dawnego sposobu mojej mamy, gdy wrony skubały jej rośliny w ogródku. Cały sposób polega na tym, że w miejscu, które lubi zajmować gołąb, należy położyć coś, co dla gołębia wygląda na niebezpieczeństwo. Ptaki boją się drapieżników, więc pomyślałam, że gumowy wąż zabawka znaleziony w sklepie dla dzieci, nada się idealnie. Zadowolona z siebie kupiłam go i wstawiłam na parapet. Oczekiwałam, czy ptaki się pojawią i jak zareagują na nowego, choć sztucznego lokatora. Syn mnie wyśmiał, widząc mnie z takim wężem w dłoni. Jednak wyjaśniłam mu, że nie ma się co śmiać, bo to obroni nas przed różnymi chorobami przenoszonymi przez ptaki. Dokładnie wyczyściłam parapet i postawiłam tam węża. Przyglądałam się, co zrobi gołąb, jak go zobaczy.

Strzał w dziesiątkę. Miałam idealny pomysł i dobrze zrobiłam. Gołąb na początku przysiadł lekko, a potem spojrzał co znajduje się na parapecie i odleciał w popłochu. Teraz jestem pewna, że już nigdy więcej się u nas nie zjawi. A na dworze, niech sobie siedzą ile chcą, tam mi nie przeszkadzają.