Skuteczny płyn do dezynfekcji

Odkażanie powierzchni w gabinecie to podstawa, której nie wolno lekceważyć. Niebezpieczne drobnoustroje mogą pozostawać na  nieodkażonych powierzchniach przez długi czas. Musimy zapewnić swoim pacjentom oraz pracownikom najwyższą higienę.

Fachowy płyn do dezynfekcji powierzchni

płyn do dezynfekcji veloxW dzisiejszych czasach dbanie o odkażanie sprzętu medycznego jest bardzo istotne. Co to oznacza? przede wszystkim najważniejszy jest dobór środków dezynfekujących. Bez wątpienia płyn do dezynfekcji velox jest bardzo skuteczny. W gabinecie , czy to medycznym czy kosmetycznym – mamy do czynienia z różnymi rodzajami powierzchni i każdy z nich powinno się dezynfekować w trochę inny sposób. Możemy wyróżnić parę spraw według których dzielimy powierzchnie, a w efekcie różne rodzaje preparatów do dezynfekcji, których będziemy używać. Jednym z czynników jest wielkość dezynfekowanego obszaru, ale powinniśmy też zwracać uwagę na materiał, który będziemy dezynfekować. Produkty służące do odkażania pozostałych trudno dostępnych powierzchni to już środki bakteriobójcze i w przeciwieństwie do powyższych jak najbardziej mogą zawierać alkohol. środki te charakteryzuje szybki czas działania, szerokie spektrum działania, nie pozostawia również smug.

Płyn velox do dezynfekcji nadaje się do małych powierzchni sprzętu medycznego  łóżek i foteli zabiegowych, aparatury medycznej i operacyjnej, a także sprzętu rehabilitacyjnego. Co ważne działa bardzo szybko. W ciągu 30 sekund zabija grzyby,  bakterie, prątki gruźlicy, wirusy. Płyn jest polecany jest również do dezynfekcji końcówek stomatologicznych przed procesem sterylizacji oraz łyżek protetycznych i wycisków silikonowych. Nadaje się do dezynfekcji powierzchni wyrobów medycznych mających kontakt z żywnością, nie pozostawia żadnych zacieków.