Spektrometr ftir i badania rafineryjne

 Firma w jakiej pracuję zajmuje się wykonywaniem różnego rodzaju badań laboratoryjnych. Pracujemy dla przemysłu medycznego, spożywczego, czy innych. Jednak nigdy nie dostaliśmy zlecenia do nikogo kto by pracował w przemyśle rafineryjnym. A tutaj znalazł się chętny, który prowadził chyba jakieś odwierty i chciał zbadać jakość tego co znalazł.

Spektrometr ftir i sprawdzanie składu

spektrometr ftir do badańŻebyśmy jednak mogli przejść do działania to potrzebny był nam specjalny sprzęt. Nasze spektrometry nie spełniały takich wytycznych, mimo iż były bardzo dokładne i nowoczesne. Tutaj potrzebny był jednak specjalistyczny spektrometr ftir do badań nad przemysłem rafineryjnym i chemicznym. Tylko on był nam w stanie odpowiedzieć na pytanie, jaki jest skład wydobywanych substancji. Trzeba było pobrać próbki, przetransportować je do laboratorium, a następnie poddać szczegółowej analizie. Na szczęście znamy się na tym i wiemy jakie są procedury. Udało się nam także wypożyczyć sprzęt do badania. Zakup nowego byłby dobry tylko wtedy, kiedy mielibyśmy pewność, że będziemy mieli więcej zamówień na badania z tego obszaru badań. Lepiej było poszukać dostępnych opcji wypożyczenia, co wyszło taniej. Urządzenie wcale nie jest duże, więc spokojnie dało się go przetransportować w samochodzie osobowym bez zamawiania transportu specjalistycznego. Spektrometr ftir był podobny w obsłudze do innych spektrometrów, a do tego dawał naprawdę dokładne wyniki. Byliśmy zadowoleni z jego działania, szczególnie, że szybkie wyniki były ważne dla naszego klienta.

Dzięki temu że udało się nam zdobyć na chwilę dobry spektrometr ftir to mogliśmy wszystko szybko załatwić. Klient był zadowolony z wyników, choć spodziewał się nieco lepszego składu wydobywanych substancji. To jednak nie zależy od nas.