Sposoby na kolkę dziecka

Jeżeli zauważymy, iż nasze dziecko ma czerwoną buzię i nagle wybucha głośnym, niepohamowanym płaczem, a do tego pręży ciało możemy być pewni, iż mamy do czynienia z kolką. To bardzo przykre i bolesne dla dziecka doświadczenie, przez które stresują się również rodzice. Warto jednak zachować spokój i szybko pomóc naszemu maluchowi.

Najlepsze rady na kolki u dziecka

metody na kolki u noworodkaKażdy rodzic chociaż raz był świadkiem kolki u swojego dziecka, która przede wszystkim wynika z dostawania się do buzi malucha powietrza w trakcie karmienia. Dlatego warto zwrócić uwagę na to jak trzymamy butelkę podczas jedzenia dziecka, a także czy smoczek nie podaje za mało pokarmu. Jeśli te zmiany nie pomogą musimy znać dokładnie metody na kolki u noworodka, które są skuteczne, jednak wymagają od rodzica cierpliwości oraz skupienia i poświęcenia czasu dziecku. Warto ogrzać brzuch dziecka z pomocą ciepłej pieluszki albo termoforu, a nawet przygotować kąpiel. Dobrym pomysłem jest też podanie dziecku herbaty z kopru włoskiego. Wielu rodziców chwali sobie również masaż brzucha albo pleców dziecka przez kilka minut. Dobrym pomysłem jest też podkurczenie nóg niemowlaka do brzuszka. Dzięki tym sposobom możemy pomóc maluchowi w cierpieniach. Warto też mieć w domu na w razie czego krople na kolkę z apteki, które podamy, gdy faktycznie żadna z klasycznych metod nie ulży dziecku w bólu. Reagujmy najszybciej.

Występująca u dziecka kolka może powodować stres nie tylko dziecka, ale również rodzica. Dlatego mając z nią do czynienia powinniśmy się uspokoić i nastawić na dłuższą chwilę wspierania dziecka w tych trudnych dla niego chwilach. Warto zastosować naturalne metody mające na celu rozluźnienie brzucha malucha. Dzięki temu powinniśmy mu skutecznie ulżyć w szybkim czasie.