Stylistka dla każdego?

Ubiór może o nas wiele powiedzieć. Dzięki niemu także możemy ukryć drobne niedoskonałości, z którymi się borykamy. Jednak, aby tego dokonać potrzebna jest wiedza w temacie odpowiedniego dobierania stylizacji. Nie każda kobieta jest dobra w tej dziedzinie. Z pomocą w takiej sytuacji przychodzą stylistki, które pomogą nam dobrać odpowiednie fasony i styl do naszego ciała i osobowości. 

Kiedy warto skorzystać z porad stylistki?

porady stylistkiStylistka kojarzy nam się zwykle z pracą dla wielkich gwiazd. Jest to błędne przekonanie. Z porady stylistki może skorzystać każdy. Jeśli czujesz się źle w ubraniach, które nosisz, jednak nie potrafisz zamienić je na inne, może się okazać, że taka pomoc okaże się niezwykle pomocna. Ubranie to nie tylko nasza wierzchnia część, która ma nas ochronić przed chłodem. Dzięki ubraniom możemy poczuć się pewniej i bardziej kobieco. Dla wielu może zabrzmieć to negatywnie, jednak nic nie stoi na przeszkodzie, aby podbudować swoją pewność siebie na ubraniach. To co sprawia, że bardzo często czujemy się niepewnie w ubraniach, które nosimy to fakt, że dobieramy je nieodpowiednio względem naszej figury. Nie zawsze jesteśmy w stanie określić jej typ na podstawie opisów dostępnych w internecie. Nierzadko w takich sytuacjach o pomyłkę. Rolą stylistki jest więc określenie typu naszej sylwetki i dopasowanie względem niej odpowiednich krojów i fasonów. Na tym etapie stylistka zwraca uwagę na tę ważną kwestę, jednak łączy ją również z naszymi własnymi upodobaniami i osobowością, która powinna przemawiać przez ubrania, które nosimy. 

Mimo że od najmłodszych lat wpaja się nam zasadę, że nie powinno oceniać się ludzi przez pryzmat ubrań, które noszą, nie oznacza to jednak, że wszyscy powinniśmy zapomnieć o jakiejkolwiek modzie czy dobrze skrojonych do naszej sylwetki ubraniach. Jeśli możemy dzięki nim poczuć się lepiej, to czemu nie?