Szczelność kabiny prysznicowej

 

Powszechnie się uważa, że prysznic jest dużo bardziej komfortowy niż wanna, bo umożliwia szybką kąpiel, bez zachlapania łazienki. Ponadto zajmuje on mniej miejsca niż wanna i jest bardziej ekonomiczny w użytkowaniu.

Jaką kabinę prysznicową wybrać?

kabiny prysznicoweWybór kabiny, a także brodzika, powinien być uzależniony od miejsca jakim dysponujemy w łazience. Jeżeli jest ona mała, to dobrze żeby prysznic stał w rogu. Kształt kabiny zależy przede wszystkim od brodzika. Może on być półokrągły, lub klasyczny kwadratowy. W związku z czym znajdziemy kabiny prysznicowe półokrągłe, lub w kształcie kwadratu. Wysokość kabiny powinna być dostosowana do naszego wzrostu, bo jej górna część musi sięgać ponad naszą głowę, aby woda się nie wylewała poza nią. Co do materiału z jakiego jest wykonana sama kabina, to może to być szkło hartowane, które się charakteryzuje dużą wytrzymałością, lub tworzywo sztuczne, które jest znacznie cieńsze. Im dokładniejsze będzie zamknięcie kabiny, tym lepiej, bo mniejsze szanse na zalanie łazienki podczas kąpieli. Drzwi do kabiny mogą być zasuwane, nakładane na siebie, lub zamykane w formie harmonijki. W kabinie możemy zamontować hydromasaż, który dodatkowo zwiększy nasz komfort. Wybór słuchawki prysznicowej jest ogromny i jest to kwestia gustu i wygody. Podczas kąpieli pod prysznicem musimy stać, co jest jedynym minusem kabiny, ale producenci już wprowadzili na rynek modele brodzików, w których możemy także wygodnie usiąść. Kabiny mogą być jedno, lub dwuosobowe, nawet te narożne.

Niektórzy zamiast kabiny stosują zasłony, lecz jest to mało szczelne rozwiązanie. Jeżeli kupujemy zamykaną kabinę prysznicową, to należy zwrócić uwagę na uszczelki znajdujące się w miejscach złączeń, bo od nich zależy szczelność podczas kąpieli.

Więcej informacji można znaleźć na https://mixhurt.com.pl/