Szkolenie z zakresu podologii

Od ponad dekady mam gabinet podologiczny. Moją pasją jest pomaganie ludziom, którzy latami chowali swoje problemy w butach. Stopy często zaniedbywane przez wielu pełnią w naszym życiu bardzo ważną rolę. Zdrowa stopa to zdrowe życie.

Dobry podolog to szkolący się podolog

szkolenie podologiczneMoje powołanie odkryłam stosunkowo późno. Jeszcze na studiach przez pewną sytuację życiową postanowiłam zmienić swoja drogę życiową. Sama dużo uwagi poświęcałam swoim stopom gdyż wiedziałam, że po tacie odziedziczyłam skłonności do suchej i pękającej skóry na piętach. Bardzo pilnowałam tego aby moje stopy nie sprawiały mi tego typu kłopotów. Jednak to dopiero po poważnym urazie paznokcia zaczęłam na poważnie interesować się podologią. Podolog to specjalista leczący choroby stóp. Podolog nie jest lekarzem, a profesja ta wiąże się bardziej z kosmetologią. Jednakże to podolodzy często konsultują się z dermatologami, diabetologami czy chirurgami. Gdy widzą, że chore stopy to nie efekt zaniedbań, ale najprawdopodobniej skutki choroby wysyłają swoje klienta na dalszą konsultację. Jako że na co dzień przyjmuję mnóstwo osób wiem jak ważne jest aktualizowanie swojej wiedzy. Profesjonalne szkolenie podologiczne jest w stanie pomóc nam w jeszcze lepszym, bardziej fachowym pielęgnowaniu stóp. Każdy podolog na bieżąco powinien aktualizować swoją wiedzę, tak aby coraz skuteczniej pomagać osobom zmagającym się z problemami ze stopami. Szkolenie to czas przyswajania nowej wiedzy, ale również poznawania nowych produktów kosmetycznych, które mogą przyśpieszać regenerację i odbudowę zniszczonych stóp.

Gabinety podologiczne stały się bardzo popularne. Ludzie szukają pomocy chcąc na nowo cieszyć się zdrowymi i zadbanymi stopami. Pamiętajmy, że nawet drobny uraz płytki paznokcia może spowodować wielki dyskomfort, a w przyszłości wiele problemów, a nawet zabieg chirurgiczny.