Tapicerka meblowa może wyglądać jak nowa

W większości domów i mieszkań używa się mebli pokrytych jakimś materiałem. Takie meble nie tylko pięknie wyglądają, ale są również bardzo wygodne. Meble tapicerowane ozdabiają nasze salony, pokoje a nawet kuchnie. W polskich domach bardzo często można zobaczyć komplety wypoczynkowe, które pokryte są skórą lub materiałem skóropodobnym.

Jak wyprać tapicerkę na meblach?

dobre pranie tapicerki - jelenia góraWyczyszczenie tapicerki można wykonać we własnym zakresie, ale dotyczy się to tylko i wyłącznie łatwych do wyczyszczenia materiałów. Wspomniana powyżej skóra lub materiał skóropodobny właśnie do takich należy. W tym przypadku wystarczy jedynie delikatnie namoczona ściereczka, którą trzeba przetrzeć tapicerkę meblową. Zupełnie inaczej sprawa wygląda z materiałami takimi jak zamsz, ircha czy bawełna. Takich materiałów nie da się po prostu przemyć ścierką. Wypranie takiej tapicerki to zadanie dla firm, które oferują dobre pranie tapicerki – Jelenia Góra jest najlepszym przykładem miasta, w którym można znaleźć kilka bardzo profesjonalnych firm czyszczących. Takie firmy posiadają odpowiednie urządzenia, którymi wykonują takie czyszczenie tapicerki. Nie jest żadną tajemnicą, że potrzebny jest w tym celu wysokiej klasy odkurzacz piorący. Taki odkurzacz nie tylko pierze, ale od razu suszy tapicerkę. Tapicerka materiałowa wyprana przez naprawdę profesjonalną firmę będzie wyglądać zupełnie jak nowa. A to oznacza, że cały komplet mebli może odzyskać swój dawny blask.

Samodzielne pranie mebli tapicerowanych możliwe jest tylko w przypadku materiałów nie przepuszczających i nie wchłaniających wody. Wypranie wszystkich innych rodzajów tapicerek lepiej zlecić firmom, które się tym zajmują. Dzięki specjalnemu urządzeniu piorącemu meble tapicerowane będą wyglądać tak jakby dopiero co je kupiono.