Wakacyjne nurkowanie

Wakacje to czas relaksu i dobrej zabawy, a także spełniana naszych marzeń. Coraz więcej osób próbuje swoich sił w nurkowaniu. Nie ma co się dziwić – to sport pełen rozrywki, emocji i niezapomnianych przygód. Warto więc zaplanować swój urlop nad wodą, gdzie możemy sprawdzić swoje możliwości. Jednak jak się do tego prawidłowo przygotować?

Warszawa – centrum nurkowe

nurekPo pierwsze, znaleźć odpowiednie centrum nurkowe. Do takiego miejsca może przyjść każdy. Centrum nurkowe to miejsce dla całkowitych nowicjuszy, oraz doświadczonych nurków. Wykwalifikowana kadra wspólnie z Tobą ustali jak będzie wyglądać Twoja dalsza kariera nurka. Następnie warto zdecydować, czy poważnie myślimy o rozpoczęciu nurkowania. Jeśli tak – dla ochotników przygotowane są specjalne kursy PADI. Co to takiego? PADI to Stowarzyszenie Instruktorów Nurkowania, które wprowadziło łatwy i bezpieczny system szkolenia o wysokich standardach. Ponad 70 procent certyfikatów nurkowych na świecie to certyfikaty PADI. Kursy PADI to jeden materiał szkoleniowy na całym świecie, dzięki czemu panują jedne, ogólnie obowiązujące zasady, a naukę możemy kontynuować w każdym miejscu na świecie. Do wyboru są kursy typu Open Water Diver, czyli dla chcących rozpocząć nurkowanie, Divemaster – kurs dla zaawansowanych nurków, czy Rescue Diver, gdzie pogłębiamy wiedzę na temat bezpieczeństwa nurkowania. Należy wiedzieć o tym, że centrum nurkowe powinno posiadać serwis nurkowy. Zajmuje się on nie tylko naprawą sprzętu, ale także oczyszczaniem, regeneracją. Bardzo ważną czynnością, którą powinien zajmować się serwis nurkowy jest czyszczenie butli nurkowych.

Dlaczego jest to tak ważne? Ponieważ butle mogą rdzewieć przez przyspieszony proces utleniania lub przedostanie się wody do wnętrza butli, co w efekcie doprowadzi do trwałego uszkodzenia butli. Czyszczenie butli nurkowych zapobiega takim sytuacjom, dzięki czemu butla,z której oddychamy posiada znów odpowiednią jakość i czystość. Gotowi na rozpoczęcie nowej przygody i pasji? Pozostaje tylko zaopatrzyć się w sprzęt i ruszać w drogę.