Wytrzymałe poliwęglanowe płyty

 

Od wielu już lat szkło jest materiałem bardzo często stosowanym w budownictwie. Jest to materiał bardzo estetyczny i dodatkowo świetnie spełnia swoją rolę. Niemniej jednak istnieją również takie miejsca, w których nie będziemy mogli zastosować takiego materiału. Niemniej jednak istnieją pewne ciekawe rozwiązania, które pozwolą nam zrezygnować ze szkła. 

Solidne płyty z poliwęglanu

poliwęglan lity cenaOd jakiegoś czasu dostrzec możemy takie zjawisko, że rezygnuje się ze stosowania szkła w niektórych miejscach. Materiał ten jest z powodzeniem zastępowany przez różne tworzywa sztuczne. Do takich zdecydowanie zaliczyć możemy poliwęglan lity cena tego materiału jest w tym wypadku dodatkowym czynnikiem zachęcającym do zakupu. Poliwęglan jest zdecydowanie tańszy niż szkło a jest od niego o wiele bardziej wytrzymały. W przypadku szkła bardzo często dochodzi do potłuczenia przez grad w przypadku stosowania tego materiału w szklarniach. Właśnie z tego powodu wielu rolników i plantatorów decyduje się na wybudowanie tuneli pokrytych właśnie poliwęglanem. Oprócz poliwęglanu litego możemy również znaleźć w sprzedaży płyty wykonane z poliwęglanu komorowego. Jak sama nazwa wskazuje w tych płytach mamy do czynienia z lukami we wnętrzu płyty. Dzięki nim materiał ten jest o wiele lżejszy co dodatkowo wpływa na możliwości dotyczące zamontowania tego materiału w różnych miejscach. Waga poliwęglanu ma niezwykle duże znaczenie właśnie w przypadku wspomnianych tuneli dla roślin.

Ogólnie rzecz biorąc inwestowanie w poliwęglan może okazać się o wiele lepszym rozwiązaniem niż zakup płyt szklanych. Od jakiegoś czasu takie płyty poliwęglanowe stosuje się również w nowoczesnym budownictwie. Często wykonuje się z nich tzw. świetliki, które montuje się w dachach w celu dostarczania promieni słonecznych do pomieszczeń.