Zabawa i nauka w jednym?

Coraz więcej biur podróży ma w swojej ofercie nie tylko wycieczki czy kolonie dla dzieci ale również obozy językowe za granicą, kursy językowe za granicą czy obozy językowe w Polsce. Dlaczego taka forma wyjazdów jest tak popularna? Na pewno podyktowane jest to tym, że języka najlepiej uczyć się w jego naturalnym środowisku czyli tam gdzie jest on językiem urzędowym.

Jak połączyć ze sobą naukę i zabawę?

Obóz językowy MaltaDosyć ważnym argumentem jest również to, że dzieci i młodzież mają dosyć długie wakacje, bo aż 2 miesiące, a ich rodzice mogą jedynie pozwolić sobie na dwutygodniowy urlop lub nawet krótszy. W trosce o dzieci, ich przyszłość rodzice szukają różnego typu form aktywności a to obozy sportowe a to wyjazdy językowe, wszystko aby przez te dwa miesiące dziecko było zajęte czymś pożytecznym a nie włóczeniem się po mieście. W zależności jakiego języka uczy się nasze dziecko lub w jakim ma się jeszcze podszkolić, wybieramy obóz, możliwości jest dużo, ostatnio pojawiły się obozy językowe malta połączone wraz z rozwojem hobby lub ze sportem. Możemy wybrać również obóz dla dziecka pod nadzorem rodzica czyli wspólny wyjazd ale nauka odbywa się w różnych grupach. Wyjazd na obóz w niektórych biurach jest organizowany dla różnych grup wiekowych, w zależności od preferencji szkół w danym miejscu, pierwsze kursy zaczynają się nawet dla trzylatków, są one jednak z zaznaczeniem, ze odbywają się pod okiem rodziców, posłać można na obóz również dzieci w wieku 10 lat, zdarzają się przypadki kiedy to na obóz jedzie sześciolatek. Ale to nie wszystkie rodzaje obozów, specjalne są obozy dla nastolatków a nawet studentów. Co nie oznacza, że po okresie młodości człowiek nie może się uczyć języka, wyjazdy językowe organizowane są również dla osób czterdziestoletnich jak i pięćdziesięciolatków.

Całkowicie odmienne są kursy językowe, które mogą przyjąć formę dodatkowego zdobywania wiedzy w języku specjalistycznym czy biznesowym, i tutaj często nauka łączona jest z wypoczynkiem, często w egzotycznych miejscach lub połączona ze zwiedzaniem dużych miast takich jak Londyn czy Nowy Jork.