Zabiegi chirurgiczne dzieci wykonywane we Wrocławiu

Operowanie dzieci zawsze wiąże się z większym ryzykiem. Organizm dziecka jest bardziej wyczulony na podawanie różnych leków – zwłaszcza leków znieczulających, co może skończyć się nawet wstrząsem. Właśnie dlatego ważna jest dokładna konsultacja anestezjologiczna przed każdym zabiegiem wykonywanym na dziecku.

Jak znaleźć dobrego chirurga dziecięcego we Wrocławiu?

chirurg dziecięcy we WrocławiuChirurgię można podzielić na co najmniej kilka dziedzin i w każdej z nich znajdą się specjaliści, którzy operują tylko i wyłącznie dzieci. Najwięcej jest oczywiście chirurgów miękkich, którzy leczą takie schorzenia jak przepukliny pachwinowe, pępkowe, wykonują operacje na jamie brzusznej i nie tylko. Są też chirurdzy, którzy zajmują się operacjami ortopedycznymi – leczą operacyjnie skomplikowane złamania kości, złamania otwarte zakażone, złamania zamknięte wieloodłamowe, pęknięcia kości i znacznie więcej. Są chirurdzy zajmujący się operacjami na układzie nerwowym, czyli neurochirurdzy – zajmują się oni wypadniętymi dyskami, przepuklinami Hansena, wycinaniem guzów mózgu (operacyjnych) i nie tylko. Warto też wspomnieć o chirurgach, którzy zajmują się sprawami stomatologicznymi. Są to lekarze dentyści, którzy wykonują operacje chirurgiczne. Inaczej nazywa się to chirurgią szczękowo-twarzową i wśród nich również znajdują się specjaliści, którzy operują tylko dzieci. Dobry chirurg dziecięcy we Wrocławiu to taki, do którego jest długa kolejka. Oczywiście najpierw trzeba skonsultować się z chirurgiem, czy operacja będzie w ogóle potrzebna.

To chirurg decyduje, czy pacjent jest operacyjny, czyli czy jego wyniki badań pozwalają na wykonanie zabiegu chirurgicznego. Zaburzenia krzepliwości, choroby zakaźne, przewlekłe często wykluczają wykonanie jakichkolwiek operacji na dzieciach i dorosłych osobach, bo jest to po prostu zbyt ryzykowne.