Zalety szklanej balustrady

 

Każdy człowiek ma jakieś ograniczenia. Nie ma ludzi, którzy czegoś się nie boją, czegoś nie potrafią lub czegoś nie mogą jeść. Jeden od drugiego różni się tylko rodzajem ograniczenia, które trzeba zaakceptować. Moją „przypadłością” jest klaustrofobia. Boję się zamkniętych miejsc. Im więcej światła tym lepiej.

Gdzie szukać szklanych balustrad w Krakowie?

balustrada szklana krakówBo w klaustrofobii ważna jest przestrzeń. Zamknięta – przeraża. Dlatego mój dom, ma wiele otwartych czy szklanych elementów. Duże drzwi na taras, okna, otwarte przestrzenie. Ostatnio nawet, przy remoncie, wymieniłam balustradę na szklaną. Dla kogoś poza tematem będzie to dziwne, ale szkło mniej ogranicza, ponieważ jest przezroczyste. Dla klaustrofobika materiał idealny. Gdy widzę, co jest za szklanymi drzwiami czuję się mniej zestresowana niż za zamkniętymi drewnianymi. Balustrada – niby tak mało istotny element. Ale nie gdy ma się ogromne schody w domu. Duże schody wymagają dużej balustrady. Ponieważ nie chciałam mieć żadnej szczebelkowej, balustrada była prawie na pełno, co dodatkowo optycznie zabierało przestrzeń. Gdy została wymieniona na szklaną, schody stały się jaśniejsze, mniej ciężkie. A to przecież mój dom i powinnam czuć się w nim jak najbardziej idealnie. A może tylko fantazjuję, bo szklane balustrady mi się bardzo podobają i chciałam mieć dodatkowy atut do ich zamontowania? Gdy pierwszy raz szukałam hasła balustrada szklana kraków, nie byłam pewna tego kroku. Dopiero, gdy zobaczyłam taką u znajomych, stwierdziłam, że oddają naprawdę dużo przestrzeni pomieszczeniu.

Czy jest to prawdą, czy tylko moim odczuciem? Nie jest to istotne, ponieważ nie buduję mojego domu na podstawie faktów. Moje wnętrza mi się podobają, bo tak właśnie czuję. Jest mi w nich dobrze i to nie jest fakt naukowy, ale moja subiektywna ocena. Więc jeśli czuję, że coś w moim domu jest dobre, znaczy, że tak właśnie jest.