Zastosowanie dystansu nylonowego

Dostępne na rynku dystanse nylonowe służą przede wszystkim do blokowania, mocowania i rozdzielania zarówno płytek, jak i elementów jakie są stosowane w płytkach PCB. Modele sześciokątne idealnie sprawdzają się w przypadku wkręcania i montowania na płytkach, a także w projektach DIY oraz w modelarstwie. Na rynku dostępne są również inne ich modele, dlatego warto dowiedzieć się nieco więcej na temat ich budowy oraz zastosowań.

Wybieramy odpowiednie modele dystansów nylonowych

dystans nylonowyModele w kształcie walca sprawdzają się nie tylko jako elementy dystansujące płytki w zastosowaniach elektronicznych, ale także w razie użycia hobbistycznego w przydomowych warsztatach. Do najważniejszych aspektów specyfikacji dystansów zalicza się oczywiście materiał, z jakiego są wykonane, ich kształt, długość, średnica zewnętrza i średnica wewnętrzna. Warto dobrać odpowiedni dystans nylonowy. Na rynku dostępne są także modele z bolcem gwintowanym oraz z wewnętrznym gwintem M3. Taka śruba nylonowa może być zastosowana w przypadku budowania ram oraz elementów wielowirnikowców. Do gwintowania wewnętrznego można wykorzystać nylonowe tulejki o kształcie sześciokąta, które posiadają gwint wewnętrzny M3 na przelot. Produkty tego typu są dodatkowo sprzedawane w zestawach po kilka czy kilkadziesiąt sztuk, w zależności od zastosowania oraz ewentualnego zapotrzebowania.

Wykorzystanie dystansów wykonanych z tworzywa sztucznego, w tym dystansów nylonowych o określonej średnicy pozwala na zachowanie stałej odległości między montowanymi płytkami. Jest to możliwe w przypadku zastosowania takich elementów poprzez założenie ich na śrubkę. Większość firm oferuje szeroką gamę dystansów o zróżnicowanych wielkościach i średnicach, co pozwala na wybranie optymalnego dla nas modelu.