Zastosowanie toreb wykonywanych z papieru offsetowego

Torby papierowe potrzebne są w wielu różnych branżach. Zamawiają je sklepy spożywcze, odzieżowe i znacznie więcej. Ich produkcją zajmują się specjalne przedsiębiorstwa. Na torbie z papieru kredowanego bardzo często pojawiają się specjalne efekty wizualne.

Torby wykonywane z papieru offsetowego bez uszlachetniania

torby papierowe bydgoszczUzyskiwane są one za pomocą lakieru wybiórczego. Cały proces polega na pokryciu torby papierowej lakierem wybiórczym, co sprawia, że estetyka torby jest znacznie lepsza. Lakier wybiórczy można jednak zastosować tylko w przypadku toreb papierowych matowych. Wynika to z tego, że tylko w tym wypadku kontrast będzie odpowiedni. W przypadku toreb błyszczących nie miałoby to większego sensu. Nie wykonuje się raczej toreb, które w całości są pokryte lakierem UV. Takie torby mają to do siebie, że pękają na zgięciach czyli tzw. bigach. Te torby papierowe bydgoszcz można zamówić w różnych firmach. Kolejnym rodzajem papieru, który wykorzystywany jest do produkcji toreb papierowych, jest papier offsetowy. Tu jednak wykorzystuje się gramaturę 150, aby stworzyć torbę z papieru offsetowego. Powierzchnia takiego papieru jest na pewno mniej gładka. Z drugiej strony papier offsetowy charakteryzuje się dość dużą wsiąkliwością. Z tego powodu raczej nie stosuje się uszlachetniania takiego papieru. Torba wykonywana jest w całości z papieru offsetowego i nie stosuje się tutaj żadnych folii, laminatów matowych, błyszczących i innych.

Trzeba jednak pamiętać, że takie torby zamawiane są w ilościach hurtowych. Tylko wtedy zamawianie tego typu toreb papierowych naprawdę się opłaca. Koszty wcale nie są takie duże – wiele zależy od cennika w danej firmie produkcyjnej. W przypadku stałej współpracy ze sklepami i nie tylko przedsiębiorstwa obniżają ceny i można zaoszczędzić jeszcze więcej na torbach papierowych.