Zdrowe napoje ekologiczne

Nasz organizm składa się z około siedemdziesięciu procent z wody która musi być codziennie dostarczana, ponieważ każdego dnia ją tracimy. Zalecane jest wypijanie codziennie od półtora do nawet dwóch i pół litrów wody.

Jakie są rodzaje napojów ekologicznych?

napoje ekologiczneZ roku na rok rośnie ilość ludzi świadomie podchodzących do sposoby żywienia, co bardzo cieszy. Powszechnie wiadomo, że słodzone, kolorowe napoje są bardzo szkodliwe dla naszego zdrowia, dlatego powinno się je wykluczyć z diety. Najlepsza jest woda i napoje ekologiczne, które są najczęściej robione z owoców i warzyw, ale no tylko. Do napojów ekologicznych zaliczają się również mleka roślinne, które mogą być kokosowe, migdalowe, sojowe czy owsiane. To co je łączy to to, że są pozyskiwane ze sprawdzonych produktów pochodzących z ekologicznych upraw. Są także nieprzetworzone i nie zawierają żadnych chemicznych dodatków. W ostatnim czasie bardzo popularne się stały napoje z kiszonych warzyw, które zawierają mnóstwo cennych witamin, a także probiotyków. Tego typu produkty możemy kupić w sklepach z ekologiczna żywnością, ale również większość z nich można samodzielnie przygotować w domu. Jeżeli tylko uda się nam pozyskać produkty spożywcze z certyfikowanych ekologicznych upraw to bez problemu zrobimy własny sok marchewkowy, wieloowocowy napój, mleko kokosowe czy sok warzywny. Takie napoje świetnie gaszą pragnienie i mogą być zamiennie stosowane za wodę mineralną czy źródlaną. Co prawda ceny napojów ekologicznych nie należą do najtańszych, to jednak nie brakuje klientów na nie.

Ekologiczne napoje stanowią świetne źródło cennych witamin, ale też mogą dostarczać elektrolitów. Są na pewno zdrowe i smaczne oraz przynoszą mnóstwo zalet osobom regularnie je spożywającym. Na pewno są lepsze od słodzonych napojów.